Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Aklınıza gelen tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Darülaceze bir hayır kapısı, gönül kapısıdır

news-grid-5

Darülaceze bir hayır kapısı, gönül kapısıdır

Uluslararası Köprü Derneği Başkanı Av. H. Mehmet Baykurt eşi Av. Canan Baykurt ile Batı Trakya’nın efsane lideri Şehit Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet’le birlikte Darülaceze’ye ziyarette bulundu.

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci misafirlerini makamında ağırlayarak kurum hakkında bilgi aktardı. Darülaceze’nin ecdadımızın bizlere bıraktığı en nadide miraslardan biri olduğunu belirterek, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Darülaceze’ye her geldiğinde çok heyecan duyduğunu söyleyen Av. Baykurt, “Resulallah Efendimiz; “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olanıdır” buyurmaktadır. Burası hayır kapısıdır, gönül kapısıdır.” dedi. Kurumun banisi Sultan II. Abdülhamid Han’a da minnet duygularını ifade etti. Av. H. Mehmet Baykurt, “Eşimle birlikte bu güzide kurumun avukatlığını da yapmaktayız. O yüzden yabancısı değiliz. Malum 24 Haziran’da ülkemiz için önemli bir seçime gitmektedir. Bu seçim Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde güçlü bir Türkiye için vize niteliği taşımaktadır. Bu süreçte bizde Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olmaktan şeref duymaktayız. İnşallah seçim sonrası ikinci bayramı da yaşayacağız. Bu vesile ile Eşim ve kıymetli dostumuz Şehit Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet’le birlikte Darülaceze’nin sakinlerini ziyaret edip ellerini öperek dualarını aldık.” dedi.

Uluslararası Köprü Derneği Başkanı Av. H. Mehmet Baykurt, eşleri Av. Canan Baykurt ve Işık Sadık Ahmet daha sonra Rehabilitasyon Birimine geçerek sakinlerle sohbet etti. Sıcak anların yaşandığı ziyaret sonrasında Işık Sadık Ahmet, Darülaceze Sakinlerinin Rehabilitasyon Biriminde ürettikleri el emeği ürünü satın aldı.