Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Aklınıza gelen tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Batı Trakya Ziyareti

news-grid-5

Uluslararası Köprü Derneği’nden Batı Trakya ziyareti

Türkiye’deki Uluslararası Köprü Derneği, Yunanistan’ı ziyaret etti.

Dernek başkanı Şerife Er başkanlığında bir heyet ilk olarak Selanik ve Kavala’yı ziyaret etti. Heyete, derneğin başkan yardımcısı olan merhum Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadık Ahmet de eşlik etti.

Türkiye’den gelen konuklar, 6 Şubat Cumartesi günü İskeçe’ye bağlı Mustafçova köyü gençlerinin düzenlediği kermese katıldı.

DEB Partisi Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş’un da eşlik ettiği, Uluslararası Köprü Derneği heyeti köyde Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza ve İskeçe Türk Birliği (İTB) Başkanı Ahmet Kurt karşıladı. Konuk heyet kermesi ziyaret ettikten sonra Mustafçova Gençlik Derneği’ne geçerek burada Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kurt ve DEB Partisi Başkanı Mustafa Ali Çavuş’tan, azınlık sorunları, azınlık eğitimi ve dernek faaliyetleri ile ilgili bilgi verdiler.

TÜRKİYE'NİN GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSLUĞUNU ZİYARET

Uluslararası Köprü Derneği heyeti daha sonra Gümülcine’ye geçti. Dernek başkanı Şerife Er ve dernek yöneticilerinden oluşan heyet, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nu ziyaret etti. Heyet üyeleri burada Başkonsolos Ali Rıza Akıncı ve eşi Hülya Akıncı ile görüştü.

Türkiyeli konuklar Batı Trakya Türk azınlığının unutulmaz lideri Dr. Sadık Ahmet’in kabrini de ziyaret etti. DEB Partisi Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş; Dr. Sadık Ahmet’in Batı Trakya Türk azınlığı için yaptığı mücadeleyi anlatan kısa bir konuşma yaptı.

ULUSLARARSI KÖPRÜ DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNDEN DEB PARTİSİ’NE ZİYARET

Aynı gün Uluslararası Köprü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şerife Er, Başkan Yardımcısı Işık Sadık Ahmet, Genel Muhasip Yıldız Tuzcu, Genel Sekreter Dilek Narinoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatma Tuzcu, Hatice Gülsöz, Kamuran Türkan, Serpil Aksoy, Bahar Öklü, Sibel Topalan, Servet Gültekin, Leyla Gültekin ve Batı geziye katılanlardan oluşan heyet DEB Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Konuk heyet burada parti genel başkanı Mustafa Ali Çavuş karşıladı. Ali Çavuş konuk heyete DEB Partisi Genel Merkezi’ni gezdirerek, 8 Aralık 2015 tarihinde DEB partiye yapılan saldırıyı anlattı.

Batı Trakya Türk azınlığının sorunlarını ve parti olarak verdikleri mücadeleyi anlatan Ali Çavuş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ali Çavuş, Uluslararası Köprü Derneği Başkanı Şerife Er’e günün anısına Dr. Sadık Ahmet çerçeveli bir fotoğrafı hediye etti. Uluslararası Köprü Derneği Başkanı Şerife Er de kendilerine gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.